GRUPA INTERIA PL

Regular System Administrator

Madrid, Community of Madrid, ES
INTERN

Company: GRUPA INTERIA PL

Category: Computer and Mathematical Occupations

Published on 2022-04-28 11:16

OpenStack (nice to have)
Git (nice to have)
Apache (regular)
Perl (regular)
Ansible (regular)
Bash (regular)
Python (regular)
HTTP (regular)
TCP/IP (regular)
Linux (regular) Grupa Interia jest czołowym graczem na polskim rynku mediów nowej generacji. Co miesiąc prawie 21 mln osób korzysta z dostępu do najświeższych informacji, ciekawostek i rozrywki oraz z najlepszego sposobu komunikowania się ze światem.

Działamy w ramach Grupy Polsat Plus, lidera rynku mediów i telekomunikacji w Polsce, której częścią są m.in. takie firmy jak: Telewizja Polsat, Netia, Polkomtel (operator sieci Plus). Stawia to przed nami jeszcze większe i ekscytujące wyzwania. Dzięki temu, mimo pandemii, prężnie się rozwijamy i nieustannie poszukujemy nowych osób do naszego zespołu.
  Aktualnie do Działu Rozwoju i Utrzymania Infrastruktury IT poszukujemy osoby na stanowisko Administratora Systemów.

Twoje zadania:

  • udział w pracach koncepcyjnych oraz modernizacyjnych związanych z dostarczaniem infrastruktury dla głównych serwisów portalu INTERIA.PL
  • bieżąca administracja powierzonymi systemami
  • diagnozowanie i usuwanie awarii
  • tworzenie narzędzi wspierających pracę i automatyzację codziennych zadań
  • współpraca z innymi zespołami IT (administratorzy systemów, developerzy)
  • prowadzenie dokumentacji

Nasze oczekiwania:

  • doświadczenie w pracy na podobnym stanowisku
  • znajomość systemów operacyjnych z rodziny Linux
  • znajomość wybranych protokołów, np. TCP/IP, HTTP, DNS
  • umiejętność użycia języków skryptowych np. Python, Bash, Perl
  • znajomość wybranych systemów automatyzacji, np. Ansible, Chef, Puppet, SaltStack
  • praktyczna wiedza o serwerach Apache, Nginx, HAproxy, Varnish lub ich alternatyw
  • znajomość architektury serwisów internetowych
  • znajomość zasad tworzenia bezpiecznych i skalowalnych środowisk opartych o stos LAMP
  • umiejętność sprawnej pracy w zespole
  • znajomość języka angielskiego w zakresie pozwalającym na czytanie dokumentacji technicznej oraz sporadyczny kontakt ze wsparciem technicznym

Mile widziane:

  • wiedza lub praktyka w używaniu systemu kontroli wersji GIT
  • znajomość użycia wybranych rozwiązań chmurowych i wirtualizacji np. Docker, OpenStack, KVM, Xen, Kubernetes, OKD, AWS, Google Cloud

Co znajdziesz w Interii:

  • stabilne zatrudnienie na podstawie umowy o pracę lub B2B
  • pracę w systemie hybrydowym w Krakowie lub pracę zdalną
  • unikalną i szczegółową wiedzę o tym, jak wykorzystać najnowsze technologie w celu zbudowania wydajnej, skalowalnej i bezpiecznej infrastruktury IT, rozproszonej na wiele Data Center oraz w Cloud
  • bezpośredni wpływ na decyzje technologiczne i rozwojowe w systemach portalu INTERIA.PL
  • będziesz pracował/a z nowoczesną i rozbudowaną infrastrukturą dostarczającą usługi dla milionów użytkowników. Dla nas liczy się jakość wykonywanych zadań, a nie tylko czas realizacji. My rozwiązujemy problemy, nie obchodzimy ich
  • zarządzanie infrastrukturą w środowisku złożonym z tysięcy serwerów, wykorzystującym dziesiątki TB pamięci RAM, wiele PB danych, generującym ruch liczony w dziesiątkach Gb
  • możliwość awansu w strukturach IT oraz do innych działów Grupy INTERIA.PL
  • pracę w samodzielnych i specjalistycznych, kilkuosobowych zespołach współpracujących ze sobą. Od początku pracy masz wpływ na przyszłość. Chętnie dzielimy się wiedzą, aby się rozwijać
  • pakiet benefitów pozapłacowych (karta sportowa, prywatna opieka medyczna, ubezpieczenie na życie) oraz integracyjne eventy
  • zgrany zespół, który spotyka się nie tylko w pracy, ale także poza nią
  • w Grupie INTERIA.PL mówimy do siebie po imieniu. Cenimy własne opinie, prywatne pasje, każdą osobowość, a z różnic czerpiemy dodatkowe inspiracje. Nie ważne, ile masz lat, jak długie włosy, jaki styl ubierania czy pomysł na życie - zacznij z nami pracować.

Dowiedz się więcej o pracy w Interii - odwiedź nasz fanpage Interiapogodzinach :)